ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА

Планшети та смартфони пропонують використовувати як РРО

23 червня 2016, 14:58
Пропонується внести зміни до законодавства, аби уможливити використання як касового апарата звичайного смартфона чи планшета. Реалізація ідеї має знизити витрати підприємців.
Податковий комітет парламенту рекомендує прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації готівкових розрахунків» (№4117). В законі про РРО запропоновано прописати можливість використання так званої «розподіленої комп’ютерно-касової системи». Це РРО, виконаний із застосуванням розподіленого комп’ютерного засобу (терміналу) та центральних комп’ютерних засобів (серверів), об’єднаних за допомогою мережі Інтернет.
Як термінал можна буде використовувати планшети, смартфони, ноутбуки, комп’ютери. А цифровий підпис кожного чека забезпечить незмінність інформації. 

Розроблені правила автоматичної фіксації ПДР

23 червня 2016, 14:38
В Україні буде створено автоматичну систему виявлення та фотозйомки або відеозапису подій, що містять ознаки правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, за допомогою технічних засобів, що працюють в автоматичному режимі.
Порядок роботи такої системи передбачено проектом постанови КМУ «Про функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», який розміщено для обговорення на сайті Управління безпеки дорожнього руху.
Даним документом, зокрема, збираються затвердити два документи:
1) Порядок функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (текст можна скачати тут);
2) Порядок звернення особи, яка допустила порушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, до уповноваженого підрозділу Національної поліції (текст можна скачати тут).
Інформування учасників дорожнього руху про місця встановлення стаціонарних технічних засобів здійснюється шляхом розміщення відповідних відомостей на офіційному веб-сайті Національної поліції, у ЗМІ, а також шляхом установлення відповідних дорожніх знаків.
В автоматичному режимі можуть фіксуватися такі порушення ПДР:
перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів;
проїзд на заборонний сигнал світлофора;
порушення правил зупинки і стоянки;
порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів;
порушення установленої для транспортних засобів заборони виїзду на смугу зустрічного руху;
порушення правил руху через залізничний переїзд;
порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.
Зауважимо, згідно з положенням Кодексу про адмінправопорушення власник транспортного засобу або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі, якщо протягом 14 днів з моменту отримання постанови про накладення адмінстягнення за відповідне правопорушення особа, яка фактично керувала ТЗ на момент його вчинення, звернеться до поліції. Порядок такого звернення також пропонується затвердити вже згаданим проектом постанови КМУ.
Звернутись з цього приводу до поліції можна як особисто в письмовому вигляді, так і в електронному. Звернення подається будь-якою фізичною особою, яка фактично керувала транспортним засобом на момент учинення правопорушення, за умови її ідентифікації та незалежно від місця реєстрації. Типова форма звернення затверджується МВС та розміщується на офіційному веб-сайті Національної поліції.
Заявнику може бути відмовлено в розгляді звернення, якщо воно подане особою, яку неможливо ідентифікувати або яка вказала у зверненні неповну чи недостовірну інформацію.

В Україні збираються вести облік скарг на дискримінацію

13 червня 2016, 15:03
В країні збираються організувати ведення центральними та місцевими органами виконавчої влади окремого обліку заяв і скарг громадян на дискримінацію. Відповідні зміни було внесено до класифікатора звернень громадян.
Зокрема, позицію 120 розділу II Класифікатора звернень громадян доповнять словами "запобігання дискримінації" (позиція 120 стосується звернень щодо забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян).
Такі зміни передбачені постановою Кабміну від 1 червня 2016 р. №359.
Зауважимо, свого часу на сайті Мін'юсту було опубліковано проект щодо даного питання. Пропонувалось питання обліку скарг на дискримінацію вирішити трохи по-іншому, а саме - внести зміни до питань, які порушуються громадянами у зверненнях, і визначити індекс "240" для фактів дискримінації. Наразі такий індекс носить позиція "інше". 

Хто видаватиме ліцензії на ветеринарну практику?

13 червня 2016, 10:35
счетчик посещений
Кабмін вніс зміни до переліку органів ліцензування, замінивши Держветфітослужбу на Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Тепер ліцензії на провадження господарської діяльності з ветеринарної практики видаватиме Держпродспоживслужба.
Відповідні зміни до переліку органів ліцензування передбачені постановою КМУ від 8 червня 2016 №360.
Відзначається, що прийняття постанови дозволить впорядкувати систему державного регулювання процедури здійснення ліцензування господарської діяльності в сфері ветеринарної медицини. 
Слід відзначити, що у зв'язку зі створенням Держпродспоживслужби і початком виконання нею своїх функцій і повноважень, Держветфітослужба України припинила свою діяльність.

Опубліковано закон щодо індексації аліментів та зміни до КЗпП

13 червня 2016, 09:15
счетчик посещений
В газеті "Голос України" 11 червня було опубліковано закони, якими запроваджується індексація аліментів та розширюється перелік осіб, на яких не поширюється норма щодо встановлення випробування при прийнятті на роботу. Обидва закони набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Таким чином, згідно з Законом №1368-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо індексації розміру аліментів" індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, проводиться за рахунок коштів платника аліментів.
У разі стягнення з боржника аліментів, розмір яких визначений судом у твердій грошовій сумі, на підприємстві, в установі, організації, у фізичної особи, фізичної особи - підприємця відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови державного виконавця.
Індексація розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі, здійснюється підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями на підставі розрахунку, зробленого (обчисленого) державним виконавцем відповідно до закону. У разі якщо стягнути аліменти у визначеному розмірі та/або суму їх індексації неможливо, адміністрація підприємства, установи, організації, фізична особа, фізична особа - підприємець, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість із сплати аліментів та/або індексації таких аліментів.
В свою чергу Законом №1367-VIII “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо випробування при прийнятті на роботу)” розширюється перелік осіб, на яких не поширюється норма щодо встановлення випробування при прийнятті на роботу. Зокрема, випробування не встановлюється для:
- осіб, обраних на посаду;
- переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
- осіб, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи;
- вагітних жінок;
- одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
- осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб.
До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.
У разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі, він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

Мінімальна зарплата зросте на 50 грн.

13 червня 2016, 09:05
счетчик посещений
П.Порошенко підписав зміни до Закону про держбюджет на 2016 р. Так, з грудня мінімальна зарплата у місячному розмірі становитиме 1600 гривень (зараз - 1550 грн. з грудня), та у погодинному розмірі - 9,59 грн. (зараз - 9,29). Таким чином мінімальну зарплату було вирішено підвищити на 50 грн.
Це передбачено Законом (проект №4543) "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо соціальних стандартів та обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій)", який на днях підписав Президент. 
Зміни торкнулись і прожиткового мінімуму. Так, Закон передбачає, що з 1 грудня 2016 року прожитковий мінімум зросте:
- на одну особу в розрахунку на місяць з 1 399 гривень до 1 544 гривень;
- для дітей віком до 6 років з 1 228 гривень до 1 355 гривень;
- для дітей віком від 6 до 18 років з 1 531 гривні до 1 689 гривень;
- для працездатних осіб з 1 450 гривень до 1 600 гривень;
- для осіб, які втратили працездатність: з 1 130 гривень до 1 247 гривень.

Батьки-вихователі зможуть піти у відпустку по догляду за дитиною

10 червня 2016, 09:36
счетчик посещений
Один з батьків-вихователів, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем, зможе скористатись правом на відпусткою для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Це передбачено Законом (проект №2975) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій», який сьогодні опублікували в "Голосі України".
Закон набирає чинності з дня наступного за днем опублікування.

Комментариев нет:

Отправить комментарий